דף הבית >> איך גורמים לילד לעשות שינוי
 
שאלה: איך גורמים לילד לעשות שינוי?

תשובה: 
אתם רוצים שהילד יעשה שינוי ? חשוב מאוד שהוא גם ירצה בכך! וקחו בחשבון שכדי שהוא יצליח לעשות שינוי גם אתם תצטרכו לשנות כמה דברים בהתנהלות היומיומית...
למוטיבציה של הילד יש חשיבות מכרעת וקריטית להצלחת תהליך וליצירת שינוי. במילים פשוטות: בלעדיו זה לא ילך. זה אומר שהרצון, הצורך, הדרישה, המטרות ואפילו הדרך צריכים להיות ברורים ומסוכמים יחד עם הילד. חשוב שתראו לילד שלכם כמה אתם מאמינים בו וביכולת שלו להשתפר ושאתם אוהבים אותו כמו שהוא ללא תנאי!
הכל מתחיל משיחה: איך הייתה לך השנה החולפת? מה היה הכי טוב/ קשה? מה היית משנה? איזה דברים היית רוצה לעשות אחרת? מה אתה מוכן לעשות כדי שדברים ישתפרו בשנה הבאה? 
הקשיבו לילד – אולי תגלו שמה שבעיניכם היה נורא (לדוגמא ציון נכשל) בעיניו היה לא נורא אבל הכי קשה היה להתמודד עם העובדה שתמיד נבחר אחרון בספורט וסבל מקושי חברתי? משהו שאתם בכלל לא ידעתם עליו או לא ייחסתם לו חשיבות. 
פעמים רבות, ברגע שהקושי המרכזי של הילד נפתר, מגיע שיפור משמעותי בכל ההיבטים, כיוון שהילד פנוי יותר ללמידה.
הציבו "יעדי ביניים" בדרך למטרה. כל שינוי גדול חלקו לצעדים קטנים. צרו "סימני דרך" שיציינו את ההישגים בדרך אל היעד ואל תשכחו לחגוג את ההגעה אליהם וגם עצם הניסיון וההתמדה בדרך. זכרו שכל שינוי הוא תהליך: יש עליות, יש מורדות, לפעמים נתקעים, לפעמים נסוגים אחורה וכל הדרך הזו חשוב להאמין, להתמיד, להקשיב, להציב גבולות ברורים ולהכיל.
 
            
© כל הזכויות שמורות ל"מרכז גוף בתנועה" אינטגרציה משולבת בע"מ
 
לייבסיטי - בניית אתרים