דף הבית >> נהיגה >> בוגרי דרייב משתפים
 
    
תהליך "דרייב" של "מרכז גוף בתנועה" מיועד לבעלי רישיון נהיגה הסובלים מליקוי נהיגה, כלומר נהגים שמסיבות שונות חוששים מנהיגה בתנאי כביש מסויימים או שנמנעים מנהיגה בכלל. מדובר בגישה טיפולית ייחודית ואינטגרטיבית לטיפול בליקויי נהיגה במטרה לאפשר לכל אדם את החופש ואת היכולת לנהוג נהיגה נכונה בביטחון, בבטיחות ובשלווה.
שתי נשים בוגרות תהליך דרייב משתפות אודות החוויה שלהן (שיתופים נוספים מבוגרי דרייב ניתן לקרוא באתר שלנו תחת חוצץ "כותבים עלינו"):
 
 
  אירית  פנתה ל"מרכז גוף בתנועה" בשנת 2010 כשהייתה בת 51, לאחר שלא נהגה כלל למעלה מ-30 שנה – "פניתי לתהליך דרייב של מרכז גוף בתנועה, כי הוא היה שונה ומאתגר בגישה שלו ליישום  נהיגה- לבעלי רישיון נהיגה שחוששים לנהוג.  מאחר והתהליך מערב כמה דרכי פעולה, האמנתי שיהייה סיכוי גדול יותר להצליח בשיטה זו ,לפתור את הבעיה.

הדבר הדומיננטי ביותר מבחינתי בתהליך היה, האמון ששודר לאורך כל הדרך שיש ביכולתי לנהוג, ושבשיעור האחרון אגיע למפגש בכוחות עצמי , כשאני נוהגת ברכב, כשאני ממש לא האמנתי בכך.
אך אין ספק שהשילוב בין כל המרכיבים , הוא זה שהביא להצלחה.(פעילות גופנית, שיחות עם פסיכולוגית, דיאטנית, מרצה על אמונה, וכמובן ההרפיה בסוף השיעור)."
האם/איך את נוהגת היום?
אירית: "אני נוהגת היום, וזה חלק מאוד דומיננטי באורך חיי. הנהיגה, נותנת לי תחושת חופש והרגשת עצמאות מאוד גדולה והמפליא הוא שזה עזר לי גם בתחומים אחרים בחיי.
-התהליך גרם לי לקחת את ההגה של חיי בידיי, ולעשות שינויים נוספים כמו שמירה על "איכות חיי" - באכילה נכונה ובשמירה על בריאותי בפעילות גופנית.
התהליך בסדנת דרייב גרם לי להבין, שאם אני רוצה לעשות שינויים בחיי , אוכל לשנות, אפילו אם מלכתחילה אני לא מאמינה שזה יתאפשר. וכל העניין הוא לשתף פעולה עם המאמנים. כשהצלחתי לגבור על החשש מנהיגה, קיבלתי בטחון שאוכל להגשים כל חלום שהעזתי לחלום".
המסר שאירית הייתה רוצה להעביר הלאה: " רוצה מאוד להודות לכל השותפים בעשייה הברוכה ועל תחושת הבית שהענקתם ועדיין אתם מעניקים. היו ברוכים".
 
     
  אלישבע פנתה ל"מרכז גוף בתנועה" בשנת 2011, בחורה בת 48 וסיבות פנייתה היו: לא נוהגת מחוץ לעיר, תחושה גופנית של התקף חרדה המונעים ממנה לצאת לכביש בין עירוני ונטייה להירדם בזמן הנהיגה.  
     
אלישבע משתפת אודות תהליך דרייב שעברה: "העבודה בקליניקה המשלבת תנועה, מגע, טיפוח כוח הרצון והאמונה ביכולות שלי, דמיון מודרך ושיחות סייע להטמיע בתוכי כלים ומיומנויות שאני לקחתי איתי בנהיגה ובחיי האישיים. באימוני הנהיגה ברכב קיבלתי כלים מעשיים נוספים בהם אני משתמשת עד היום.
האם/איך את נוהגת היום?
"יש לי ימים יותר טובים ופחות טובים, זה תלוי הרבה במצב הרגשי שלי. אני נוהגת בדרכים בינעירוניות, שזה היה החשש הגדול שלי, אך לעיתים אני חווה רגרסיה נקודתית. החידוש הוא שאני יודעת מה לעשות ואיך להתמודד עם זה, איך לשים את זה "בספסל האחורי" ולא מול הפרצוף. בתהליך דרייב קיבלתי בטחון בעצמי ובנהיגה שלי. אני יודעת שעשיתי את זה, אני יודעת שאני יכולה ומסוגלת לנהוג, אני יודעת שזה תלוי רק בי!
האם את מרגישה שתהליך דרייב תרם לך ובמה?
"התהליך בהחלט תרם לי בהבנת החיבור בין נהיגה וההתנהלות שלי בחיי היומיום. אני משתמשת בכל מיני נקודות בחיי בכלים מתהליך דרייב, כגון:  נשימה מודעת, הרפיית מתח שרירי, להסתכל לצדדים ולא להיות מקובעת עם המבט קדימה  ואמונה בעצמי – שאני יכולה, אני מסוגלת ואני רוצה !"
אלישבע - המסר שהייתי רוצה להעביר הלאה: "לא לפחד, להתמודד, זה אפשרי!"

 
 חיה שעברה את תהליך דרייב ב- 2015 הגיעה אלינו לאחר שנמנעה מלנהוג במשך 15 שנה, עקב פחדים שחוותה בזמן נהיגה. באבחון המקדים לתהליך "דרייב" התגלו מספר רגישויות בוויסות החושים ובעיקר במערכת הווסטיבולרית. המערכת הווסטבולרית אחראית על שיווי המשקל שלנו ומאפשרת לנו תחושה של שינויי תנועה בחלל. רגישות יתר במערכת הווסטיבולרית מובילה בהכרח לתחושה לא נוחה מתנועה, לקשיי קוארדינציה, לחוסר ביטחון גופני ולהימנעות. נהיגה היא פעילות מורכבת בתנועה בה מתבצע שכלול של מידע, כגון: תנועת האדם, תנועת הולכי הרגל במרחב, תנועת גופים נוספים במרחב, קליטה והבנה של חלל משתנה ותגובה בהתאם ובזמן. רגישות יתר במערכת הווסטיבולרית מובילה לתחושה לא נוחה ולא בטוחה בזמן נהיגה עד כדי הימנעות. הבשורה הטובה היא שזוהי מערכת שניתן לעבוד עליה באופן הדרגתי ולווסת את הרגישות ובכך לשפר את ההרגשה והתפקוד.
בנינו עבור חיה תהליך אינטגרטיבי מותאם, בהנחייתה של אלישבע גולדווסר פרידן, שכלל עבודה בתנועה בשילוב עיבודים רגשיים, מגע, דמיון מודרך וכלים נוספים, במטרה לשפר את היכולת הקואורדינטיבית, היכולת המוטורית, עבודה על וויסות חושי, עבודה על מערכת כוח הרצון ועל אמונה בעצמה ובגופה, לשיפור וחיזוק מערך הכוחות ואת תחושת המסוגלות – כל זאת על מנת לאפשר לחיה להתמודד בהצלחה עם הנהיגה, הן באופן טכני גופני והן באופן רגשי. כחלק בלתי נפרד מהתהליך – שולבו אימוני נהיגה מעשית ברכב הפרטי של חיה, בהנחייתו של רן וייס.
חשוב מאוד להדגיש שחיה היא זו שעשתה את השינוי ותפסה את ההגה בשתי ידיה וממשיכה להנהיג את עצמה בהצלחה בכל דרכיה.
אנו מאחלים לה הרבה הצלחה וגאים מאוד בחיה.

לחצו כאן על מנת לקרוא את מכתבי התודה של חיה.
 
 
 לחץ לקריאת השיתוף של ישי אודות תהליך "דרייב" שעבר.  

סימה הגיעה אלינו כיוון שכאשר היא נהגה בכבישים מהירים, בפניות ובעיקולים סבלה מתחושת חוסר שיווי משקל, ומ"קיפאון" בתפקוד שלא אפשרו לה להמשיך לנהוג בכבישים מהירים, עד כדי הימנעות מנהיגה ליעדים מסוימים. סימה אישה אינטליגנטית, דומיננטית, בעלת שפע של אנרגיה ויכולות ובעלת צורך בשליטה ובעצמאות ולכן היה לה מאוד קשה עם ליקוי הנהיגה.
לאחר אבחון דרייב בנינו עבור סימה תהליך אינטגרטיבי מותאם, בהנחייתה של הילה וייס, שכלל עבודה בתנועה בשילוב עיבודים רגשיים, מגע, דמיון מודרך וכלים נוספים, במטרה לשפר את היכולת הקואורדינטיבית, היכולת המוטורית, עבודה על וויסות חושי, עבודה על מערכת כוח הרצון ועל אמונה בעצמה ובגופה, עיבוד נכון של מידע ויזואלי ושליפה בהתאם ובזמן – כל זאת על מנת לאפשר לסימה להתמודד בהצלחה עם הנהיגה, הן באופן טכני גופני והן באופן רגשי. כחלק בלתי נפרד מהתהליך – שולבו אימוני נהיגה מעשית ברכב הפרטי של סימה, בהנחייתו של רן וייס.
סימה הייתה מאוד רצינית בתהליך, האמינה והשקיעה ואכן היא הצליחה לחזור לנהוג. כל הכבוד! אנו שמחים וגאים בך מאוד! דרך צלחה ובשורות טובות :-)
 
 

אורית המקסימה סיימה בהצלחה את תהליך "דרייב" לנהיגה נכונה.
אורית נהגה בעשר שנים האחרונות באופן סלקטיבי ונמנעה מנהיגה כבישים מהירים ומצמצום בנהיה באופן כלליהתהליך האינטגרטיבי עבורה כלל עבודה בתנועה בשילוב עיבודים רגשיים, מגע, דמיון מודרך וכלים נוספים במטרה לשפר את היכולת הקורדינאטיבית והיכולת המוטורית, כך שיעלו את הביטחון העצמי ואת הדימוי הגופני וכך חוזק מערך הכוחות כולו והתאפשרה התמודדות אמיתית עם הנהיגה הן באופן טכני והן באופן רגשי. כחלק בלתי נפרד מהתהליך - שולבו אימוני נהיגה מעשית ברכב הפרטי של אורית שמטרתם עבודה הלכה למעשה על יעדי התהליך ,באופן מודולרי, ותרגול הכלים המעשיים שנלמדו .
היום אורית נוהגת בכבישים מהירים, מרגישה יותר ביטחון בנהיגה ומאושרת שהצליחה להחזיר לעצמה את ההגה לידיה.
המסר של אורית: תני לכח הרצון להנהיג אותך!

 
 
ענת האלופה חזרה לנהוג בביטחון ובבטיחות בעקבות תהליך "דרייב". ענת אישה אינטליגנטית מצליחה ומוכשרת, בעלת רישיון נהיגה כ-20 שנה הפסיקה לנהוג זמן קצר לאחר שקיבלה את רישיון הנהיגה בגלל ש: "זה הצריך ממני יותר מידי אנרגיות פחדים וחרדות, היה קל יותר לוותר ולהפסיד מאשר לנהוג בחרדה...". ענת מאוד רצתה לנהוג כדי להיות עצמאית, כדי להיות מסוגלת להסיע את הילדים, לצאת לקניות, לצאת עם חברות ולא להיות תלויה כל הזמן באנשים אחרים.
ענת עברה את תהליך "דרייב" בהנחייתה של אלישבע גולדווסר-פרידן ועם רן וייס המאמן הנהיגה. בתהליך ענת חזרה להאמין בעצמה וביכולות שלה, תפסה את ההגה בשתי ידיה והיום היא נוהגת בביטחון בבטיחות ובהנאה.
ענת - אנחנו גאים בך ותודה על הזכות ללוות אותך בדרכך המעוררת השראה.
 
 


נעמה סיימה בהצלחה רבה את תהליך "דרייב" לאחר שנמנעה מנהיגה במשך כ-20 שנה- להלן קטע ממכתב שכתבה לנו:
 "לפני כעשרים שנה קיבלתי רישיון נהיגה בשעה טובה...ניצלתי רישיון זה בדיוק יום אחד. ומאז לא העזתי ולא חלמתי לנהוג...לא העזתי לחלום על נהיגה, לא חלמתי שיגיע יום ויהיה לי רכב משלי ואנהג כמו גדולה...הפחד שיתק אותי רק מהמחשבה לנסוע בכביש מהיר כשנהגים ממהרים מסביבי צופרים בלי רחמים. בנוסף לפחד שמא אפגע במישהו..."
נעמה עשתה את תהליך "דרייב" עם אלישבע בקליניקה, ואימוני נהיגה עם רן וייס ברכב (במכתב נעמה משתפת אודות החוויה)...
 "
פתאום כל התאוריות והחלומות הפכו להיות מציאותיים והרגשה שחלום שהייתי בטוחה שיישאר בגדר חלום, הופך למציאות...אי אפשר לתאר את ההתרגשות הגדולה כשקיבלתי את מפתחות לרכב..ועוד יותר מזה התרגשתי לראות איך רן, הילה ואלישבע שמחים ומתרגשים
 בשבילי...היום, שלושה חודשים לאחר שהתחלתי לנהוג, אני נהנית מהחיים החדשים שיצרתי לעצמי! ...חשוב שאנשים ידעו שיש פתרון לזה, שלא צריך להתבייש, שאפשר לנהוג ואפילו ליהנות מזה, אם רק מגיעים לאנשים הנכונים."
 
אתם מוזמנים לקרוא את המכתב המלא של נעמה שמשתף מכל הלב בתהליך שעברה ובחוויה שלה – ממש כדאי לקרוא!

כעבור שנה קיבלנו מנעמה את ההודעה הבאה:
 "
בוקר טוב רן אלישבע והילה היקרים. היום אני חוגגת שנה לאוטו... בדיוק לפני שנה קיבלתי את הרכב שלי והגעתי נרגשת עם רן לבית. עברה שנה והרכב משרת אותי נאמנה. לא צריכה להיסחב עם שקיות של קניות. לא צריכה לדאוג לעשות את כל הדרך לבית בערב בקור וברוחות. מגיעה בכיף לחוף הים ושאר מקומות. מאחלת לעצמי בשנה הבאה להגיע למקומות רחוקים יותר. תרתי משמע... תודה לכם אנשים יקרים. שבזכותכם השתנו חיי לחלוטין. שבוע טוב. ותמשיכו להעצים עוד עוד אנשים שינהגו בבטחה וייקחו את עצמם למקומות שלא חלמו עליהם."
  
 
     
    
 
            
© כל הזכויות שמורות ל"מרכז גוף בתנועה" אינטגרציה משולבת בע"מ
 
לייבסיטי - בניית אתרים