דף הבית >> הדרכת הורים
הדרכת הורים          
 
 

ההורים הם הסובבים המשמעותיים הכי קרובים והכי משפיעים על הילד, על הדימוי העצמי שלו, על האופן בו הוא מבין את עצמו ואת העולם ועל האופן בו הילד מתפקד ומתנהל בעולם.

הדרכת הורים פרטנית מאפשרת להורים להתייעץ כיצד להתמודד באופן נכון עם קשיים מידיים וספציפיים.
המפגש הנו שיחה עם ההורים ובמהלכו אנו מסייעים למקד את הקשיים, הצרכים והיעדים, לאתר את המקורות שמובילים לקושי התפקודי ולקושי בתקשורת, הבנת הצרכים הרגשיים והחברתיים של הילדים ושל ההורים, ניתוח דרכי התקשורת במשפחה, חיזוק דפוסים חיוביים ומתן כלים לשינוי המבוקש ולהתמודדות. בהתחלה בדר"כ המפגשים מתקיימים אחת לשבוע כאשר יש "משימות" לביצוע במהלך השבוע. במהלך השבוע אנו נשארים בקשר טלפוני להכוונה ולייעוץ.  
 
הורים הם עמוד התווך של המשפחה, הם מובילים את ילדיהם בדרכים ועפ"י הערכים בהם הם מאמינים, אך המציאות מאתגרת ובה משתלבים: ה"מרתון" של עבודה, קריירה, תחזוקת הבית, חיי חברה וגם גידול הילדים – שהם למעשה הדבר החשוב ביותר בחיינו – דור ההמשך שלנו. האתגר הגדול הוא איך לשלב נכון, איך ליצור את האיזון והוויתור/ ההשקעה הנכונים למשפחה שלכם? לא פעם ההתמודדויות עם ניהול המשפחה ועומס החיים מובילים את ההורים אל תחושה של בלבול, מתח , חוסר אונים או ייאוש. במקרים כאלו הדרכת הורים עשויה לעזור במציאת הדרך בה צריך להמשיך.

הדרכת ההורים גורמת שינוי חשיבתי ומאפשרת לשנות את החשיבה והתגובה האינסטינקטיביות, ללמוד להסתכל על הסיטואציות בדרכים שונות ומכאן להגיב באופן שייצר את השינוי המבוקש.

ניתן לערוך הדרכת הורים כחלק מתהליך שלושת הצעדים, או כפגישות ייעוץ בפני עצמן.

הדרכת הורים תיתן לכם את כל הידע והכלים הפרקטיים כדי
  • שתבינו את ילדיכם בצורה טובה יותר באובייקטיביות ובפרופורציות הנכונות.
  • חשוב להפנים שהשינוי לעולם לא יכול להגיע מהילד לבדו, אלא רק בעזרתכם- ההורים ושתפקידכם לעזור לילד להשתנות באמצעות הכלים וההדרכה שתקבלו.
  • שתדעו להתמודד בצורה הטובה ביותר עם התנהגויות של הילדים שלכם ושתדעו כיצד להגיב נכון להתנהגויות לא רצויות של הילדים.
  • שהתקשורת בבית תהיה זורמת ופתוחה - שיהיה לכולם נעים להיות יחד גם בזמנים טובים וגם בזמנים של אתגרים וקשיים.
  • כיצד להתמודד עם נושא של קשיי למידה הן מול הילד והן מול ביה"ס.
  • שתגדלו ילדים מוכנים לחיים: בעלי בטחון עצמי, עצמאיים, אחראיים, אכפתיים ויודעים להשתלב בחברה, אופטימיים וחיוביים.

הדרכת ההורים תפקידה להחזיר לנו את האור לעיניים, לאהוב את ילדנו ולקבל אותם כפי שהם, להתוות לנו דרך בסבך הבלבול שאנו חשים, לעיתים, בעקבות עודף אינפורמציה סביבתי (משפחה, חברים, ספרים, אינטרנט, תכניות טלויזיה וכו'). הדרכת ההורים, מאפשרת לראות את הצד של ילדנו ולשקף את מחשבותיו ורגשותיו – ממקום זה אפשר להגיע לאמפטיה והבנה מהם הצרכים העמוקים שמניעים את הילדים ואתכם ההורים. ממקום זה הכי נכון לצאת לפעולה ולשינוי אמיתי שאכן ישפיע ויחזיק לאורך זמן.

חשוב לציין שהדרכה הורית הינה תהליך, השינוי אינו קורה באופן מיידי ודורש
עקביות והתמדה.
 מאמר בנושא: תחרותיות אצל ילדיםמאמר: הילד חושב פסימי. מה עושים?

מאמר: נהיגה עם ילדים ברכב
   
     
            
© כל הזכויות שמורות ל"מרכז גוף בתנועה" אינטגרציה משולבת בע"מ
 
לייבסיטי - בניית אתרים