דף הבית  >>  חדשות  >>  הטיפ השבועי: לתפוס את ההגה של החיים שלך בשתי ידיים בדרך לאושר ולאיכות חיים
הטיפ השבועי: לתפוס את ההגה של החיים שלך בשתי ידיים בדרך לאושר ולאיכות חיים
 

בעידן שלנו יש לנו שפע של חירות, אך למרות זאת רבים מאתנו הפכנו את עצמם ל"עבדים", בדרך של מרוץ החיים לעבר עוד: פרנסה, כסף, מעמד, תעודה, דיאטה, בית גדול, מכונית יוקרתית, בגדים מעוצבים ויוקרתיים ועוד... עבדים לממלכת החומר, להישגיות, לשליטה, לתעתועי האגו. חיים בתחושת חופש מדומה. אנו אוזקים את עצמנו באזיקים ועכבות בדמות לחץ, מתח ומגוון מנגנונים התנהגותיים שאימצנו במהלך השנים... כל אלו מובילים לעוד קשיים, לעוד עכבות ואף למחלות שתוקפות אותנו בגופנו ובנפשנו.
אך האם זה גורלנו? איך יכול להיות שיש את אלו שהכל הולך להם קשה ולאחרים הכל זורם?
הסוד טמון בתוכם - באופן ההסתכלות על הדברים, כלומר בפרשנות שכל אחר מאתנו נותן למציאות. לדוגמא: עד כמה אנו מסתכלים על התרחשות מסויימת כקושי או כאתגר או כהזדמנות?
עד כמה אנו מרגישים קורבן: הוא עשה לי, הוא לא אוהב אותי, הם מעדיפים אותו עלי,
או לחלופין: אני אחראי לבחירות שלי, אולי הגיע הזמן לשנות, להתנסות וללמוד – ואם אתה אדם שמאמין בעצמו וביכולות שלו – תוכל לקחת את ההזדמנות הזו בשתי ידיים ולהוקיר עליה– מהתנסות זו אני רק אלמד!
העולם שלנו מקיף אותנו בשפע של טוב – צריך רק לדעת להסתכל על החיים מהזווית הנכונה המאפשרת לנו הנאה ואיכות חיים.
לכולנו יש את הזכות לחיות בהנאה ללא הפסקה, ללמוד ולהתנסות בדברים חדשים. אדם הלוקח אחריות על חייו אינו מפחד להיכשל, מהסיבה שהוא יודע ומבין שכישלון מקדם בעוד צעד לעבר ההצלחה.
חשיבה נכונה היא כזו שממנה אנו תמיד נוכל להמשיך להתפתח.
דעו שרגשות אשם, חרטה וחוסר אונים הם רגשות אנושיים שקיימים אצל כולנו, שמטרתם להגן עלינו. אל לנו להתייחס אליהם כרגשות שליליים שמציפים אותנו, כיוון שהסתכלות זו רק מעצימה אותם. זהו עוד סוג של מצפן, שמאותת ומכוון אותנו בדרך שלנו לאיכות חיים.
כמעט כולנו רוצים לעשות משהו בחיים בעבור עצמנו, משהו שיעזור להתפתחות האישית, משהו שיעזור לנו להכיר ולהבין את עצמנו טוב יותר, להתגבר על קשיים ועכבות אשר מונעים מאתנו לחיות את החיים בהנאה ועם משמעות. חלקנו מחכים שיגיע זמן פנוי בכדי לעשות את הצעד הראשון בכיוון, אך הזמן לא מתפנה מעצמו אף פעם. מי שבאמת רוצה שינוי, מבין שהזמן הנכון לפעולה הוא עכשיו ומשלב את התהליך בחייו, כלומר מפנה לכך מקום "תוך כדי תנועה" ותופס את ההגה של החיים שלו בשתי ידיים!
            
© כל הזכויות שמורות ל"מרכז גוף בתנועה" אינטגרציה משולבת בע"מ
 
לייבסיטי - בניית אתרים