דף הבית  >>  חדשות  >>  גמישות מחשבתית מאפשרת איכות חיים
גמישות מחשבתית מאפשרת איכות חיים
 

גמישות מחשבתית זו יכולת שהיא מתנה למי שיש לו אותה וגם זו יכולת שניתן לפתח. גמישות מחשבתית מאפשרת לחשוב "מחוץ לקופסא", למצוא פתרונות יצירתיים, לעשות שינוי, לזרום, להתפתח, להקשיב לזולת (ולא רק לשמוע אותו), לדעות אחרות, לקבל את האחר, לקבל את העובדה שאנו שונים זה מזה. זכרו שלכל אחד נקודת ראות אחרת על סיטואציה ולכן כל אחד חווה את העולם קצת אחרת ויש לו סדרי עדיפויות שונים משלך.
גם את המוח שלנו ניתן ללמד כיצד להיות יותר ויותר גמיש במקום מקובע.
אז איך הופכים להיות גמישים בחשיבה?
1) לקבל בברכה שינויים ואתגרים – רק ממצבים אלו אנו באמת מתפתחים, מהתנסות חדשה, מהתנסות במיומנויות וביכולות שלנו באופן אחר.
2) שימו לב לתגובות שלכם – נוח לנו להיות במצב המוכר אליו אנחנו רגילים, גם אם לא נוח לנו במצב המוכר עצמו. התמודדות עם שינוי עלולה לעורר רגשות שמטרתם "להגן" עלינו: כעס, פחד, תסכול... בחנו את הסיטואציה ממרחק מסויים, מהמאקרו, מזוויות שונות ובדקו האם אכן לרגשות שעלו יש מקום, או שאפשר לעשות את זה אחרת.
3) החיים הם לא שחור לבן, הם מלאים בגוונים של אפור. להתפשר ולהתחשב זה לא לוותר, אלא למצוא את דרך האמצע שמיטיבה עם כולם. כשאתה מתחשב באחר, אתה מתחיל לגלגל "כדור שלג" של אנרגיה טובה, בזרימה – ואז גם לך וגם לסובבים אותך טוב יותר.
4) ידע ודעת– הרבה פעמים אנחנו שוללים משהו, כיוון שאנחנו לא יודעים עליו מספיק. אנו מכניסים את הידע שיש לנו ל"מגירות" לסטיגמות ומשם פועלים. תמיד כדאי ללמוד עוד ולשאול. הידע מאפשר פתיחות מחשבתית.
5) אגו – הכבוד שלנו גורם לנו לעיתים למקובעות בעמדות שלנו, גם אם אינן רלוונטיות עוד. העמדה של "אני יודע/צודק", "אני כבר עשיתי/הייתי שם"... גורמת לאדם לא להיות פתוח לדעות של אחרים וחבל.
לסיכום: להיות גמיש מחשבתית – זה לאפשר לעצמך לנשום, זה לאפשר לעצמך לחוות, להיות פתוח לחוויות וללמידה, ליהנות ולחיות את החיים.
            
© כל הזכויות שמורות ל"מרכז גוף בתנועה" אינטגרציה משולבת בע"מ
 
לייבסיטי - בניית אתרים